Bloczek Solbet

Firma SOLBET to lider w produkcji betonu komórkowego i chemii budowlanej. System SOLBET to nowoczesna, szybka i łatwa budowa domów energooszczędnych. Beton komórkowy powstaje z surowców naturalnego pochodzenia: piasku, wody, wapna, cementu, gipsu. Taki skład sprawia, że jest materiałem zdrowym i przyjaznym środowisku.

Bloczki z betonu komórkowego to szeroka gama produktów przeznaczonych do wykonywania różnego rodzaju ścian (zewnętrznych, wewnętrznych nośnych, wewnętrznych nienośnych) w dowolnych budynkach. Rozróżnia się je pod względem zastosowania, gęstości, profilowania, wymiarów. Za bloczki uważa się elementy murowe o szerokości 10 cm i szersze.

 

Galeria Zdjęć – Zobacz

 

Beton komórkowy to materiał łatwy w użyciu i obróbce. Przebieg prac murarskich przyspieszają duże wymiary bloczków SOLBET. Ich wysokość wynosi 24 cm, a długość 59 cm, więc niezależnie od grubości ściany na 1 m2 muru przypada tylko 7 bloczków.

Niewielka gęstość objętościowa bloczków sprawia, że mimo sporych wymiarów elementy te są stosunkowo lekkie. Podnoszenie, przenoszenie i układanie elementów z betonu komórkowego nie przysparza wykonawcom większych problemów. Czynności te ułatwiają również uchwyty montażowe wyfrezowane w bloczkach od szerokości 24 cm. Dzięki nim materiał murowy jest bardziej poręczny, a osadzanie bloczków w murze łatwiejsze. Uchwyty chronią też dodatkowo dłonie murarza przed obtarciami, podczas ustawiania kolejnego bloczka obok już wymurowanego elementu.

Bloczki przeznaczone są do wznoszenia ścian warstwowych i działowych. Dostępne są w różnych szerokościach i klasach gęstości. Różnią się także profilowaniem powierzchni bocznych, co wpływa na technikę wykonania ścian.

Paramtery

» Wymiary: wysokość 24 cm, długość 59 cm, szerokość: 10, 12, 18, 24, 30, 36 cm

» Klasy gęstości: 500, 600, 700

» Profilowanie: typu P+W (pióra i wpusty) z uchwytami montażowymi (U), typu W (wpusty) z uchwytami montażowymi (U) lub Z (zamki)

Hurtowania materiałów budowlanych MBM to autoryzowany sprzedawca produktów firmy SOLBET. Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz dostawę materiałów na budowę ciężarówkami z rozładunkiem HDS. Ten i wszystkie potrzebne materiały do budowy domu znajdziesz w naszej hurtowni.

Napisz do nas! Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę materiałów budowlanych.

 

Napisz do Nas ! – Formularz