Bloczek komórkowy – producenci, właściwości, ceny – ZOBACZ

 

Bloczek komórkowy Solbet, Silka czy Porotherm? Materiały budowlane to kluczowa decyzja przy budowie domu. Odpowiedni ich dobór pozwala na oszczędność pieniędzy i czasu. Ciepły i solidny dom w dużej mierze zależy od materiału użytego przy budowie ścian. Wobec nowych budynków stawiamy coraz większe wymagania. Pragniemy żeby były trwałe, komfortowe i zapewniające komfort termiczny. Materiał ścienny, najczęściej nazwany pustakiem odpowiada w dużej mierze również za akustykę czy mikroklimat wnętrz. Jakie materiały budowlane pozwolą na taki efekt?

 

Skład budowlany MBM przedstawia najchętniej wybierane materiały budowlane do wznoszenia ścian. Poniżej znajdziecie Państwo cztery produkty pozwalających na wykonie ciepłego i solidnego domu!

Bloczek Komórkowy Solbet Bloczek Komórkowy Ytong Bloczek komórkowy Silka Pustak ścienny Porotherm

 

Bloczek Komórkowy Solbet

Bloczki przeznaczone do wznoszenia ścian warstwowych i działowych. Są dostępne w różnych szerokościach i klasach gęstości. Różnią się także profilowaniem powierzchni bocznych, co wpływa na technikę wykonywania ścian. Atutem firmy Solbet są rozwiązania kompleksowe to znaczy wzajemnie uzupełniające się produkty. Materiały i chemia budowlana pozwolą na szybką budowę, na murowanie bez strat materiału czy prostotę prac wykonawczych. Bloczek komórkowy Solbet jest łatwo dostępny, dzięki rozbudowanej sieci produkcyjnej na terenie Polski.

Bloczek komórkowy Ytong

Bloczki Ytong przeznaczone są do wznoszenia ścian na zaprawie do cienkich spoin lub zwykłej. Szeroki asortyment pozwala na wykonanie wielu rodzajów przegród – w tym jednowarstwowych ścian bez ocieplenia. Mineralna, porowata struktura betonu komórkowego Ytong sprawia, że jest to materiał o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej. Jest to produkt niepalny, o klasie A1 reakcji na ogień – podczas pożaru nie ulega zapłonowi, nie wydziela dymu, nie topi się.

 

Bloczek Silka

Bloczek Silka to wapienno-piaskowe pustaki używane w każdym rodzaju budownictwa. Produkcja z naturalnych surowców – piasku, wapna i wody, oraz duża gęstość bloków Silka sprawiają, że charakteryzują się one szeregiem bardzo korzystnych właściwości. Produkt ten charakteryzuje się świetnymi właściwościami izolacji akustycznej, trwałością oraz ognioodpornością. Dzięki naturalnym surowcom należą do najzdrowszych materiałów budowlanych.

 

Pustak ścienny Porotherm

Pustak ceramiczny Porotherm jest przeznaczony do budowy budynków jednorodzinnych i mieszkaniowych. Pustaki tej firmy występują w wielu wariantach. Zaletą są rozwiązania kompleksowe, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb klienta. Produkty można murować j na tzw. „pióro-wpust” , dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie spoin pionowych, co znacznie przyspiesza prowadzenie prac budowlanych i poprawia parametry cieplne muru.

 

Przedstawione bloczki komórkowe, popularnie nazywane gazobetonem to najczęstszy wybór naszych klientów. Który z tych produktów jest najlepszy? Jednoznacznie nie można wskazać, ponieważ wszystkie te pustaki spełniają normy energooszczędności i ekologii. Kluczowymi aspektami są współczynnik przenikania ciepła, cena oraz technologia montażu. Wszystko uzależnione jest od budżetu przeznaczonego na inwestycje, ekipy budowlanej oraz celów inwestora.

Jako skład budowlany przypominamy, że powyższe elementy są integralną częścią budowy domu. Jednakże należy pamiętać o pozostałych materiałach budowlanych (przede wszystkim kwestia ocieplenia budynku).

Chcesz wiedzieć więcej? – Budujesz dom? – >> Zobacz niezbędne materiały budowlane <<

 


„Od 20 lat kompleksowo obsługujemy budowy”

Ul. Lipnowska 10, 09-411 Mańkowo

Zadzwoń: 24 262 09 90 , 24 365 63 26

Źródła: ytong-silka.pl, solbet.pl , wienerberger.pl/